ZAYIFLAMA SONRASI CİLT SIKILAŞTIRMANIN 16 YOLU

2 gün önce
ZAYIFLAMA SONRASI CİLT SIKILAŞTIRMANIN 16 YOLU ...

Kilo vermek hepimizi için muhteşem birşeydir fakat bazen istemediğimiz sonuçlara neden olabilir. Zayıflamanın da beraberinde getirdiği sarkmalardan kurtulmak ve vücudu sıkılaştırmak için birçok yöntem mevcuttur. Kilo verdikten sonra hala kendinizi hantal hissetmenize ve istediğiniz şeyleri giyememenize neden olan bu sarkmalardan kurtulmanız mümkün hanımlar. Tavsiyelere uyun ve olanları görelim :)

1.İDEAL KİLO

Hala vermenize gereken kilolarınız varsa ve ideal kilonuza ulaşmadıysanız işe öncelikle o kiloları vererek başlamalısınız. İdeal kilonuza ulaştıktan sonra ise cildinizi sıkılaştırmaya başlayabilirsiniz.

2.ŞOK DİYETLERDEN UZAK DURUN

Yo yo diyetleri gibi çok hızlı kilo vermenize sebep olan diyetlerden kesinlikle kaçının. Bu diyetler metabolizmanızı kötü etkileyeceği gibi cildinizde de büyük hasara neden olur. Hızlı kilo alımı ve hızlı kilo kaybı cildimize yaptığımız en büyük kötülüktür.

3.HIZLI KİLO VERMEYİN

Ani kilo kaybından daima sakının. Cildinizi kilo kaybına yavaş yavaş alıştırmalısınız ki ancak kendini toparlayabilsin. Ayrıca bunun yanısıra hızlı verdiğiniz kilolar çok büyük ihtimalle kalıcı olmayacaktır. Kısa süre de geri aldığınız kilolarda cilt dengesinin bozulmasına neden olur. Yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermeye özen gösterin.

4.SU

Bol bol su tüketin. Su tenin ihtiyacı olan nemi kaybetmesini önleyecektir. Nem oranını kaybeden deri kırışmaya ve sarkmaya eğilimli olucaktır.

5.PROTEİN

Zayıflama sonrası cilt sarkmalarını önlemenin diğer bir yolu da protein ağırlıklı beslenmedir. Özellikle yumurta beyazı tüketildiğinde sarkık ve selülitli görünüm bir nebze hafiflemiş olur.

6.C VİTAMİNİ

Cilt sarkmalarının nedeni bilindiği gibi cilde sıkılığı veren kolojenin yetersiz gelmesidir. C vitamini kolajen sentezini desteklediğinden tüketimi sıkı bir cilt için oldukça yararlı olacaktır.

7.MASAJ

15 günde bir güzel bir masajı hepinize öneririm. Sıkı bir masaj vücudun kan dolaşımını hızlandıracağı için daha sıkı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Özellikle inceltici yağ karışımları kullanılırsa sonuçlar yüz güldürücü olacaktır.

8.SIKILAŞTIRICI KREMLER

Krem tek başına cilt sıkılaştırmada belki yeterli gelmez fakat sporla ve diğer öğelerle kombinlendiğinde kesinlikle faydalı olacaktır. Güzel bir keseden sonra inceltici kremleri masajla yedirerek kullanmak mutlaka cilde katkı sağlayacaktır.

9.PİLATES

Pilates kesinlikle ve kesinlike kadın hayatında olmazsa olmaz olarak kabul edilmelidir. Cildi sıkılaştırmak mı istiyorsunuz? İnanın bunun en etkili yolu spor özellikle de pilatestir. Çok kısa zamanda sonuç almanızı sağlayan bu spor kaslarınızı ince uzun uzatarak daha feminen bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

10.CALLENETİCS

Halk arasında çok fazla bilinmeyen Callanetics vücudun sıkılaşmasında oldukça etkilidir. 1980 yıllarında Callan Pinckney tarafından geliştirilen egzersizler sayesinde sıkı bir vücuda kavuşmak zor değil.

11.YÜZME

Bilindiği gibi yüzme tüm vücut kaslarını aynı anda çalıştıran ve vücudu sıkılaştıran bir spordur. Fırsatınız varsa mutlaka haftada 3 gün yüzün. Hem eğlenin hem sıkılaşın :)

12.BESLENME

Vücut sıkılaştırmak için beslenmeye de oldukça özen göstermelisiniz. Bol şeker içeren gıdalar vücudun kolejen üretimini olumsuz etkileyeceği için cilt sıkılığının önünde engel oluşturur. Bu çikolata icat edilmeyecekti arkadaşım :D

13.KESE

Banyoda güzel yapılan bir kese ile kan dolaşımınız hızlanır ve aynı zamanda ölü derilerden kurtulursunuz. Bu sayede vücut daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

14.VÜCUT FIRÇASI

Hergün düzenli olarak vücudunuzu özel vücut fırçalarıyla aşağıdan yukarı fırçalarsanız kan dolaşımı hızlanır, selülit görünümü ve sarkma zamanla yok olur. Özellikle at kılı fırçası önerilir.

15.SOĞUK DUŞ

Geldik bütün bunlar arasındaki en etkili yönteme :) Her banyo sonrası buz gibi suyun altında vücudunuza 5 dk masaj yapın hanımlar farka inanamayacaksınız. Biliyorum zor ama her zaman dediğim gibi güzellik emek ister :)

16.BUZ MASAJI

Soğuk duşa giremeyenler için alternatif olarak buz masajını önerebilirim. İstenen bölgeye belli aralıklarla yapılan buz masajı da vücudu sıkılaştırmak için güzel yöntemlerden biridir.

3 Çocuklu annenin şaşırtan zayıflama yöntemi ...

Galeriler

5 Denenmiş zayıflama yöntemi ...

Galeriler

Bergüzar Korel’in zayıflama sırları ...

Galeriler

Burcunuza göre zayıflama tüyoları ...

Galeriler

35 yaş sonrası kadınlar için 6 süper gıda ...

Galeriler

40 yaş ve sonrası fit kalmak için! ...

Galeriler

6 bikini özçekimi / öncesi ve sonrası ...

Galeriler

Ayrılık sonrası erkeklerin rutin davranışları ...

Galeriler

Doğum öncesi ve sonrası Ebru Şallı ...

Galeriler

30’lar cilt uzmanı ...

Galeriler

“Seni seviyorum” demenin 20 değişik yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

Erkeği kendine bağlamanın 15 yolu ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook