TATLI KRİZİNİ ÖNLEMEK İÇİN 10 ÖNERİ

2 gün önce
TATLI KRİZİNİ ÖNLEMEK İÇİN 10 ÖNERİ ...

Benim gibi sizde ne yaparsam yapayım tatlı krizlerine engel olamıyorum diyenlerdenseniz tam olarak doğru yerdesiniz hanımlar derin nefes alın sizi birazda bu durumda kurtarıyorum :)

Son zamanlarda şeker diyeti sayesinde aman aman tatlı isteğim olmasa da nasıl bu hale geldim ve tatlı krizleriyle nasıl başa çıkıyorum size anlatayım.

1.ŞEKERE HAYIR

Tamam ilk maddeden yazıyı terkedenleri görüyorum. Hem tatlı krizi diyoruz hem şekere hayır diyoruz ne alaka diyenler olabilir ama uzun vadeli tatlı krizlerini engellemek istiyorsanız bunu yapmanız şart. En az 1 ay şeker yemeyin totem falan yapın ya yersem sevgilimden ayrılırım, yersem 100 kilo alırım falan diyin ve yemeyin. Yersem anama babama şu olsun gibi saçmalamayın aman ha :) 

Neyse esas konuya gelelim bu adımda 1 ay boyunca ağzımıza şeker sürmüyoruz ve sonunda tatlıya karşı isteğin nasıl da azaldığını hayretle izliyoruz. 

2.CANAN KARATAY HOCAM

İkinci şık birden de beter Canan hoca da neyin nesi! Valla ben ne zaman aşırı tatlı yemek istesem açıp Canan KARATAY'ın şekere hayır! Şeker zehirdir! videolarını izliyorum inanın şekerden soğudum :) Hocamı tatlı yapan öfkesinden, tahammülsüzlüğünden öperim :)

3.ŞEKERSİZ UNSUZ YAĞSIZ TARİFLER

Bu da neyin nesi diyenler yazılarım arasında bu tariflerden bol bol bulabilirsiniz. Tatlı krizi falan kalmıyor hanımlar çünkü bunlar gerçekten çok ama çok tatlı!

4.MEYVE

Herhalde ki meyveyi atlayacağımı düşünmediniz. Benim en büyük yardımcım, en büyük destekçim her zaman meyveler. Özellikle de elma! Hatta bu başlığı elma olarak bile değiştirebilirdim o derece severim.

5.TARÇINLI SÜT

İnanın bunu ben de bir arkadaşımın ikidebir tarçınlı süt içeyim bari şekerimi dengelesin, yok canım tatlı istedi tarçınlı süt içmem lazım laflarından sonra deneyim bari o neymiş dedim. İşin aslı hayatta inanmıyordum ve evde günü geçecek süt vardı mecbur kaldım diyelim :P Ama sonuç muhteşem soğuk sütle harika oldu. Hele ki benim gibi bir yudum sade süt içemeyen biri için. Bir taşla hayatım boyunca vuramadığım on kuşu vurmuş oldum diyebiliriz.

6.PEKMEZ

Valla kalorisi yok diyemem pekmez için ama şekerden çok daha sağlıklı olduğu kesin. Ben çok canım tatlı istediği zamanlarda arada pekmez içerim. Size de tavsiyemdir ;) Kansızlığa da iyi gelir, kışın da sıcacık tutar. Bal bal :)

7.BAL

Bal demişken hiç aklımda yoktu ama neden olmasın dedim. Ben balı aman aman sevmem. Bir de hakiki bal olacak tabi market raflarından aldığınız değil bebekler :)

8.HURMA

Allahım adını duyunca bile canım istediği efsanevi meyvemsi bu harika şeye ben bayılıyorum. Hele bir de yaş hurma olacak ki mmmm tadından yenmez. Yalnız bol kalorilidir bu meyve aman diyim kilo kilo yemeyin :)

9.SMOOTHİELER

Son zamanlarda zayıflatan diyet smoothieler hayatımıza çat diye girdi yalan yok. Ben dondurma sevdiğim için bunlara bayılıyorum. Hem düşük kalorili hem çok lezzetli üstüne inanılmaz havalı, içmeden resmini de çektiniz mi bu iş tamam :P

10.İRADE

Buraya da illa bir şeyler yazardım ama en önemli olanı atlamayayım dedim. Az iradeniz olsun arkadaşım ya. Tatlı mı canın istedi yemeyiver, sen sanıyor musun ki o mankenler sabah akşam çikolata,şeker yiyor, az röportajları okuyun da nasıl yaşadıklarını görün. Ya kız ömrü boyunca senin iki günde yediğin tatlıyı yemiyor be! Sonra da vay efendim bunlar da insan mı! Herkes ağzına sahip olsun! Söyleyeceklerim bu kadar. Dağılabiliriz :P

Anne olmanın kaotik ama tatlı anları ...

Galeriler

Baharın tatlı rengi pembenin en güzel kombinleri! ...

Galeriler

En Tatlı Yavru Köpek Resimleri ...

Galeriler

Erkeklerin duymak isteyeceği en tatlı sözler ...

Galeriler

Sütlü Tatlı Tarifleri ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook