SİNDİRİM SİSTEMİNİ HIZLANDIRMANIN 10 YOLU

2 gün önce
SİNDİRİM SİSTEMİNİ HIZLANDIRMANIN 10 YOLU ...

Annemden ve teyzemden gelen kolay tuvalete gidememe problemiyle nerdeyse çok uzundur karşı karşıyayım. Sırf bu yüzden zor kilo verdiğim dönemler de oldu. Bir çok kişinin de bu sorunla başa çıkmaya çalıştığını bildiğim için siteye kendi yöntemlerimi ve bu sorunu nasıl çözdüğümü paylaşmak istedim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu bir sağlık problemi olabilir her zaman ki gibi doktorunuza danışın diyorum. Gelelim benim yöntemlerime;

1.YEŞİL ÇAY

Yıllardır kullandığım ve asla asla vazgeçmeyeceğim en sağlıklı yöntem. Üstelik bilimsel olarak karın bölgesinde düzlük yaptığı da kanıtlanmışken günde 2 bardak yeşil çayı ihmal etmeyin derim.

2.KAHVE

Yıllardır farkına varmadığım, bir gün Burger King de kahve içerken-Evet Burger'da kahve de içiliyor :P- Ezgin'nin kahve sindirim sistemimi inanılmaz çalıştırıyor demesiyle dikkat etmeye başladığım ve farkı kesinlikle gördüğüm mucize de kahve. Kesinlikle bi deneyin görün.

3.PROBİYOTİK YOĞURT

Her zaman olmasa da ara ara başvurduğum yöntemlerden biri de probiyotik yoğurt. Sıkıntı yaşadığım bir ara hatta anneme ev yoğurdunu probiyotik yoğurtla mayalatıyordum. İşe yarıyor kesinlikle.

4.KEFİR

Arkadaşlarımdan birinden öğrendiğim bir yöntem de kefir. Tabi doğalını bulursanız çok daha etkili olur diye düşünüyorum ama marketlerde satılanlar da işinizi görür.Tadı ayrana benziyor zaten içmesi gayet zevkli.

5.YÜRÜYÜŞ

Sporun metabolizmayı hızlandırdığını defalarca yazdım. E metabolizma hızlanması demek dolaylı yoldan sindirim sisteminin de çalışması demek. Özellikle yürüyüş çok iyi geliyor ;)

6.BOL SU

Düzenli çalışan bir sindirim sistemi istiyorsanız bunun olmazsa olmazı kesinlikle su. En önemli madde bu diyebilirim hatta. Su içmezseniz ne yaparsanız asla sindirim sisteminiz düzene girmez. Yok ben içemiyorum da bilmem ne de ben anlamam.

“Seni seviyorum” demenin 20 değişik yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

Erkeği kendine bağlamanın 15 yolu ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook