SELÜLİTSİZ KALÇALAR İÇİN 9 ÖNERİ

2 gün önce
SELÜLİTSİZ KALÇALAR İÇİN 9 ÖNERİ ...

Tüm kadınların ve erkeklerin hayali sanırım selülitsiz diri ve yuvarlak kalçalar :) Öncelikle yuvarlak kalçalar için genlerin çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum ve hiçbir şeyin imkansız olmadığını da ekliyorum. Yalnızca çok ama çok çalışmak gerekiyor. Bıkmadan, 2 gün yapıp sıkılmadan uzun vadede söylediğim şeyleri yaparsanız kalçadaki değişime inanamayacksınız. Gelelim Sıkı, selülitsiz kalçalar için önerilere..

1.SQUAT

Bu aralar olmazsa olmazım olan Squatı buraya eklemezsem olmaz. Bir sürü çeşidi olan squatın her türlüsü kalçayı toparlar, dikleştirir ve sıkılaştırır. Sıkı ve kalkık kalçalar için günde en az 100 squat diyoruz.

2.YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş belki tam anlamıyla istediğinizi vermez ama kalçalardaki selülitlerin giderilmesinde kesinlikle etkilidir. Haftada en az 3-4 gün mutlaka yürümeniz sağlığınız ve vücut güzelliğiniz için çok önemli ;)

3.BOL SU

Günde en az 3 litre su içmenizi tavsiye ediyorum. Bu hep klişedir ama kesinlikle işe yarıyor. Metabolizma ve kan dolaşımını hızlandıran fazla su içmek selülit tedavisinde oldukça etkili. Tek başına değil tabi :)

4.MERDİVEN

KAlçalar için en güzel hareketlerden biri de kuşkusuz merdiven çıkmak. Asansörlerin hayatımıza girmesiyle ve uzun süreli masa başı işlerin artmasıyla kalçaların kendini bırakması kaçınılmaz oldu. Önüne geçmezseniz koca popolu kadınlara dönüşürsünüz. Üstelik sporsuz bir koca popo asla Kim Kardashian'ınki gibi görünmeyecektir ;)

5.YOKUŞ YUKARI YÜRÜYÜŞ

Yokuş yukarı yürümek kalçaları dikleştiren ve sıkılaştıran en önemkli egzersizlerin başında gelir. Çoğumuz spor salonuna gidiyoruz. Koşu bandında eğimi en az 3-4 yaparsanız sıkı kalçalara kısa zamanda sahip olursunuz.

6.FIRÇALAMA

Vücudu fırçalamak kan dolaşımını hızlandırdığı için ister bacakta olsun ister kalçada olsun selülitlerin en büyük düşmanı. Bunu hemen her banyoda yapmanızı öneriyorum.

7.SIKILAŞTIRICI KREMLER

Hiçbir zaman kremlerden yana olmadığımı ve yıllarca kullanmama rağmen aman aman etki görmediğimi sıklıkla dile getiriyorum. Ama diğer programlarla kombinlendiğinde azda olsa etkilerinden faydalanmak gerektiğine inanıyorum. Özellikle duşta fırçalama sonrası yakıcı selülit kremleri etkili olabiliyor.

8.PİLATES

En sevdiğim spor olan pilatese bu konuya eklemeden edemedim. Vücudu sıkılaştıran ve etkisini en kısa zamanda gösteren Pilates hareketlerinden özellikle kalça için olanları yaparsanız istediğiniz sıkı kalçalara sahip olmak hayal olmaktan çıkacak.

9.BESLENME

Ve olmazsa olmazımız sağlıklı beslenme :) Bu yazının sonunda bunu bulmayı ummadığınızı biliyorum ama umut dağıtmanın anlamı yok. Yiyerek zayıflamak ve yiyerek selülitlerden kurtulmak diye bir şey YOK! Onların yemekten bahsettiği baklava, börek, kızartma değil unutmayın. Yağlı yiyeeklerden ve tatlıdan mümkün olduğunca uzak durun.

Bütün bunları yapın ve hızlı mucizeler aramak yerine gerçek mucizeyle tanışın ;)

Selülitsiz bacaklar için 5 basit yöntem ...

Galeriler

Selülitsiz bacakların sırrı ...

Galeriler

Daha sıkı basen ve kalçalar için ipuçları ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook