SELÜLİTSİZ BACAKLAR İÇİN 7 ÖNERİ

2 gün önce
SELÜLİTSİZ BACAKLAR İÇİN 7 ÖNERİ ...

 Yaza girerken çoğu kadın selülitlerinden kurtulma telaşında.  Çoğunuzun bildiği gibi aslında selülitlerden kurtulmak ve sıkı bacaklara sahip olmak imkansız değil. Tek yapmanız gereken sabırlı ve disiplinli olmak. Ve adım adım söylediklerimi yapmak ;)

1.BOL HAREKET

Masabaşı işlerin en büyük zararlarından biri bence hayatımıza kattığı selülitler.  Bu olumsuz etkiden kurtulmak için gün içinde mutlaka birkaç kez sandalyenizden kalkın ve biraz dolaşın.

2.BOL SU

Su vücutta kan dolaşımını hızlandırdığı için selülitle savaşta her zaman en büyük yardımcımız olmuştur. Asla su içmeden selülitlerinizden kurtulamazsınız. Günde mutlaka 3 litre su tüketmelisiniz.

3.SQUAT

Geçenlerde squata özel yazımda belirttiğim gibi selülitsiz bacaklar ve özellikle selülitsiz kalçalar için en etkili hareket squat. Tük diliyle çömelme hareketi de diyoruz. Tek yapmanız gereken bir sandalyeye oturuyormuş gibi yapıp geri kalkmak. Kalça dışarda, bele dikkat tabi.

4.YÜRÜYÜŞ

Selülitin en ok görüldüğü yer olan bacakları bu dertten kurtarmak için bacak çalıştıran etkili ve kolay egzersizlerden biri olan yürüyüşten mutlaka yararlanın. Hem terapi gibi gelecektir hem de bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerinizden kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

5.SAĞLIKLI BESLENME

Her zaman söylediğim gibi baklava börek yiyerek, kızartmadan vazgeçmeyerek selülitsiz falan olunmaz, saçma sapan hayaller kurmayın hanımlar. Çok açık net böyle sağlıksız şeyleri hayatınızdan çıkaracaksınız, çıkarmasanız da haftada bir tüketin. Sabah akşam yerseniz selülitlerle yaşamayı öğreneceksiniz başka yok yok. Acımasızca ama gerçek ;)

6.PİLATES

Pilatessiz bir selülitle mücadele sanırım düşünülemez. Özellikle bacak çalıştıran pilates hareketleriyle sonuca inanamayacaksınız. Haftada 3 defa pilates yapmanızı en azında bacak hareketlerine 20 dakikanızı ayırmanızı tavsiye ediyorum.

7.BACAK FIRÇALAMA

Selülitlerin dolaşım bozukluğundan ileri geldiği aşikar. Bizlerde bu durumda bacaklardaki dolaşımı hızlandırmak için at kılı fırçasından veya masajdan faydalanabiliriz. Özellikle banyodan çıktıktan sonra bacakları fırçalayıp birde krem sürerseniz bu iş tamam demektir ;)

Selülitsiz bacaklar için 5 basit yöntem ...

Galeriler

Selülitsiz bacakların sırrı ...

Galeriler

10 adımda seksi bacaklar ...

Galeriler

Selülitsiz bacaklar için 5 basit yöntem ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook