RAMAZANDA KİLO ALMAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN 9 ŞEY

2 gün önce
RAMAZANDA KİLO ALMAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN 9 ŞEY ...

Ramazan ayına girmemizle beraber herkeste bir kilo telaşıdır gidiyor. Oruç tutanları burdan öpmekle beraber korkmamalarını söylemek istiyorum. Eğer dikkatli ve sağlıklı beslenirlerse bu Ramazan onlar için kabu olmaktan çıkıcak ve yaza formda devam edecekler.

1.BOL SU

Benim kilo vermek için en büyük tavsiyem hepinizin bildiği üzere bol su içmek. Özellikle yeme içmenin kısıtlı bir zamana sığdırıldığı bu kutsal ayda buna ekstra özen göstermeniz metabolizmanız açısından oldukça önemli.

2.SPOR SPOR SPOR

Evet yine geldik işin en keyifli kısmına. İnanın bana göre öyle. Spor yapmaya başladığınızda ve ter döktüğünüzde bu hissi çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Ramazan yaza geldi zaten iftar çok geç dediğinizi duyar gibiyim. Yalnız inanın bu bahane değil. Yazı fırsata dönüştürün ve güzel havayı değerlendirip yürüyüşe çıkın ;)

3.HURMA

Ramazanın en güzel taraflarından biride hiç kuşkusuz hurma. Bana kalsa her mevsim yerim. Özellikle yaş hurmaya bayılıyorum. Hurma kan şekerini çok yavaş yükselten gıdalar arasında yer aldığı için uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. İftara muhakkak hurmayla başlayın derim ;)

4.KEPEKLİ RAMAZAN PİDESİ

Ramazan pidesiz olmaz kesinlikle bunu kabul ediyorum ama artık kepekli pideler yapılıyor. Mümkün olduğunca onlardan tüketmeye çalışın yoksa sıcak sıcak susamlı pideler yazınızı kabusa çevirebilir.

5.SÜTLÜ TATLILARIN ŞAHI GÜLLAÇ

Güllaç aşığı biri olarak bu başlığı böyle atmak istedim. Aslında güllaç nezdinde bütün sütlü tatlılara göz kırpıyorum. Bütün gün oruç olduktan sonra insanın canı fıstık sarmaları, sürlü nuriyeleri, şöbiyetleri istese de sütlü tatlılar vazgeçilmezin olsun. İtiraf ediyorum bunlar benim isteklerim :P

6.MEYVE-SEBZE

Ramazan sofraları ülkemizde ünlüdür. Annemde dahil bütün hanımlar abartır da abartır. Ama siz bu yanlışa düşmeyin. İftar menünüzü daha çok sebze ağırlıklı pişirin. Tatlı yerine mümkünse meyve tercih edin ;)

7.DONDURMA

Tatlı dedik aklıma geldi :) Hazır Ramazan yaza gelmişken bu fırsatı kaçırmayın ve sıcak yaz akşamlarını dondurmayla renklendirin. Hem tatlı ihtiycınız kaybolsun hem içiniz rahat etsin ;)

8.ALIŞVERİŞ

Sakın ama sakın oruç tutarken alışverişe çıkmayın. Karnım aç olduğunda yaptığım alışverişlerin hiçbirinde sebze meyve yok. Hep çikolatalar abur cuburlar şunlar bunlar :) Aman dikkat akşamda aldık madem yiyelim dersiniz diyet miyet kalmaz ;)

9.KARARLILIK

İftar için yapacağınız yemeğe geceden karar verin hatta mümkünse hazırlayın. Ertesi gün karnınız aç olduğunda muhtemelen bol kalorili şeyler pişirmeye yöneliceksiniz. Şekil A ben iftara yarım saat kala 'Anneee makarnada yapmasak mı?' :))

1 Haftada 2 Kilo Verin ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

1 yılda 75 kilo verdi ...

Galeriler

1 yılda 114 kilo verdi ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

Bikini vücuduna kavuşmak için yapılması gerekenler ...

Galeriler

Dümdüz bir karın için yapılması gerekenler ve egze ...

Galeriler

Bir erkeğin mutlaka olması gereken 15 yeteneği ...

Galeriler

Erkeklerin yatakta istemediği 20 şey ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook