RAMAZANDA KİLO ALMAMAK İÇİN 8 ÖNERİ

2 gün önce
RAMAZANDA KİLO ALMAMAK İÇİN 8 ÖNERİ ...

Ramazanın gelişiyle beraber hepimizi bir kilo korkusu sardı. Bütün yemek yenilmediği için genel kanı aslında ramazan ayında kilo verildiğidir ama ben tam tersini yaşayanlardanım. Bütün gün acıkıp kalorili şeyler yeyip ardından da tatlıyla yemeği taçlandırdıktan ve gecede yemek yeyip yattıktan sonra kilo almak aslında kaçınılmaz. Tam da bunu önlemek adına bu ramazan uygulayacağım şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ramazanda kilo almamanın yolları..

1.YÜRÜYÜŞ

Olmazsa olmazımız her zaman spor tabi ki. Açıkçası benim bu yıl aldığım en önemli önlem bu diyebilirim. İftardan 1 saat sonra yürüyüşe çıkıp yaklaşık 45 dakika tempolu bir şekilde yürürseniz kilo falan olmaz.

2.SAHUR

Mutlaka gece sahura kalkın. Ben uyanamam yerim yatarım demeyin. Bu sizin gün boyu daha fazla acıkmanızı sağlar. Eğer imkanınız varsa sahurdan bir müddet sonra uyumayın. Ben öle yapıyorum. İşe gidenler için bu zor tabi onlar uyusun.

3.SU

Sağlıkla ve diyetle ilgili her yazımda geçen mucizeye geldik. Tabi ki SU :) İftardan sahura kadarki aralıkta içebildiğiniz kadar bol su için. İhmal etmeyin. Hem vücudun ihtiyacı var günler çok uzun hem de bu sizi tok tutup abur cubur yemenizi engelleyecek.

4.MEYVE

İftardan sonra tatlı yerine meyve yemeye çalışın ama bunu hemen yemekten kalkınca yapmayın. İnsan o kadar saat aç kalınca bir anda ne yiyeceğini şaşırıyor en azından sağlıklı şeyler tüketin ki kilo olmasın.

5.KAHVALTILIK

Sahurda daha çok kahvaltılık tarzı şeyler tercih edin. Peynir, zeytin, yumurta yemeye çalışın. Bol yağlı böreklerden uzak durun.

6.DAVETLER

Maalesef bizde iftar sofraları çok ama çok şaşaalı oluyor. Aman bu sofralara dikkat. Dışarıda bile yediğimiz yemeklerde bir sürü gereksiz kalori bakımından yüksek gıdalar sofraya geliyor. Tadımlık alın.

7.TATLI

Yaz olduğu için belki kış ramazanları kadar tatlı aranmayacaktır ama tatlısız olmaz derseniz güllaç veya sütlaç gibi hafif tatlılar tercih edin. Ramazanda kilo almamak için bunu yapmak şart.

8.YEMEK ARASI

İftarınızı bir tabak çorbayla açtıktan sonra mümkünse 10 dakika ara verin bu sizin çabuk doymanıza yardımcı olacaktır. 

Benim Ramazan önerilerim bunlar :) Hepinize şeker tadında mutlu ve hayırlı Ramazanlar diliyorum :)

1 Haftada 2 Kilo Verin ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

1 yılda 75 kilo verdi ...

Galeriler

1 yılda 114 kilo verdi ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook