KOLLARI İNCELTMEK İÇİN 10 TAVSİYE

2 gün önce
KOLLARI İNCELTMEK İÇİN 10 TAVSİYE ...

Yaz ayları yaklaşırken kolsuz elbiselere ve kıyafetlere de merhaba demek için biraz hazırlık yapmalıyız diye düşünüyorum. Özellikle kollarının kalınlığından şikayet edenlerin bu yazıyı okumasını şiddetle öneriyorum. Yüzde yüz etkili kol inceltme tavsiyelerini sizler için derledim ;)

Kolları inceltmek ve sıkılaştırmak için 10 Tavsiye..

1.PİLATES

Vücut sıkılaştırma denince asla es geçemeyeceğim pilatesi burda da baş köşeye koydum. İster kol ister bacak nerenizi inceltmek istiyorsanız isteyin kesinlikle pilates yapın derim ben. Özellikle lastikle yapılan kol hareketleri çok ama çok etkili.

2.YÜZME

Kolların en çok çalıştığı bir diğer spor dalı kuşkusuz yüzme. Haftada 3 gün 1'er saat yüzdüğünüzde kollarınızdaki değişimi kesinlikle fark edeceksiniz.

3.AĞIRLIK KALDIRMA

Ağırlık denince akla hemen dambıl gelmesin. Özellikle bayanlar için yarımşar litrelik pet şişeler yeterli olacaktır. İki pet şişesini de suyla doldurun ve 30'ar dan iki set şeklinde indirip kaldırın.

4.EV İŞİ

Evet yanlış duymadınız ev işi bir işe yarıyor ve kolları inceltip sıkılaştırıyor. Bunu annemde test ettim onayladım. Kadın temizlik hastası ve kolları taş :) Onu yerim!

5.TENİS

Kolların aktif olarak çalıştırğı sporlardan birisi de Tenis, pahalı bir spor olarak adledilen ama aslında abartıldığı gibi de olmayan tenis oynamak için tek ihtiyacınız olan doğru partner.

6.MASAJ

Vücut sıkılaştırma ve inceltmede kullandığımız yöntemlerden biri olan masajı kollar için de rahatlıkla uygulayabiliriz. Haftada 2-3 kez inceltici kremlerle yapılan masaj kesinlikle kolları inceltmede etkili olacaktır.

7.SOĞUK SU

Duştan sonra buz gibi suyu vücudunuza tutun diye diye dilimde tüy bitti. Tüm vücuda tutamıyosanız bari kollarınıza tutun ve değişimi izleyin.

8.ŞINAV

Şişman kolların en büyük düşmanına geldik sanırım. Şınav çekmek zor olduğu kadar da etkili bir yöntem. Eğer kondisyonunuz yoksa ve kollarınız yeterince güçlü değilse yarım şınavla başlayabilirsiniz.

9.İNCELTİCİ KREMLER VE YAĞLAR

Hiçbir zaman tek başına yeterli olmayan ama sporla beraber kullanıldığında etkisinden %5 bile olsa yararlandığımız inceltici krem ve yağları da deneyebilirsiniz. Dediğim gibi asla mucize değiller ama destekleyici olarak başarılılar.

10.DOĞRU BESLENME

Şu madde önceki 9'u siler benden söylemesi. Akşamdan sabaha patates kızartmaları, baklavalar, cipsler, börekler yerseniz şişman kollara veda edemezsiniz. Hiç yemeyin demiyorum ama 7/24 de gün havasında hayat geçmez.

Bunlar benim denediğim ve başarılı olduğum yöntemler. Sizler de kendi fikirlerinizle bize destek olabilirsiniz ;)

Bel inceltmek için ne yapmalı? ...

Galeriler

Best model dünya ikincisinden bacak inceltmek için altın tüyolar! ...

Galeriler

Bekar kadınlara 9 altın tavsiye ...

Galeriler

Dr. Ender Saraç'tan kilo verdiren 12 altın tavsiye ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook