HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

2 gün önce
HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ ...

Hızlı kilo vermek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bir sürü kilo vermiş biri olarak size bunun için birçok ipucu vereceğim. Bunlardan birkaç tanesini bile hayatınıza uyguladığınızda farkı göreceksiniz. İlk olarak 2 ya da 3 ipucuyla başlayın daha ilk haftadan sonuca inanamayacaksınız.  Ardından birkaç tane daha ekleyerek ve bu listeyi takip ederek ideal kilonuza kavuşacaksınız.

1)KENDİ YEMEĞİNİZİ KENDİN HAZIRLAYIN

HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

Kendi yemeğinizi hazırlamak hızlı kilo vermenin altın kurallarındandır. Dışarıda yediğiniz bir yemeğin içindeki yağ oranını, şeker oranını ve malzemelerin kalitesini kendiniz ayarlayamazsınız. Oysa aynı yemeği evde yapsanız daha sağlıklı ve daha az kalorili bir yemek yemiş olursunuz. İlk olarak kahvaltılarınızla başlayın. Bir poğaçayla güne başlamak yerine yulaf ezmesi, yumurta veya meyve salatası gibi hazırlaması kolay ve sağlıklı besinleri tercih edin.

Bir hafta kahvaltılarınızı hazırladıktan sonra işe akşam yemeğiyle devam edin. Yemeklerinizde margarin yerine zeytin yağ kullanın. Ortalama büyüklükte ki bir tencereye 1 çorba kaşığı yağ koymak yeterli olacaktır. İki hafta sonra kilo kaybettiğinizi gözlemleyeceksiniz.

2)PORSİYONLARINIZI AYARLAYIN

HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

Bir diğer önemli hususta neyi ne kadar yediğinizdir. Bir porsiyonda ne kadar yemek olduğunu bilirsek bunu da hayatımıza uygulamamız daha kolay olur. Örneğin 1 porsiyon balık ya da et bir iskambil kağıdı yada avuç içi büyüklüğündedir. Yediğiniz yemeğin avuç içinizi geçmemesine özen gösterin. Şunu da unutmayın ki tabağınıza konan her şeyi yemek zorunda değilsiniz.

3)SİZİN İÇİN HANGİ GIDALARIN İYİ HANGİLERİNİN KÖTÜ OLDUĞUNU ÖĞRENİN

HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

Hızlı kilo verebilmek için hangi gıdaların bize dost hangilerinin düşman olduğunu çok iyi bilmemiz gerekir. Diyet ürün diye adlandırılan sağlıksız yiyeceklerin sayısına inanamazsınız. Hangi gıdaların size iyi geleceğini öğrenmek için Sağlıklı 50 gıda listesine ve hangilerinin sağlıksız olduğunu öğrenmek için 10 zararlı yiyecek listesine bir göz atın.

4)VÜCUDUNUZDAKİ LİF ORANINI ARTTIRIN

HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

Lif sağlıklı kilo vermek için çok önemlidir. Metabolizmamızın hızlı çalışmasına yardımcı olur, sindirim sitemini düzenler ve kendimizi çok daha sağlıklı hissetmemizi sağlar. Lif bakımından zengin gıdaları öğrenmek için Lifli gıdalar listesine bir göz atın. Kahvaltılarınızda yulaf ezmesi tüketerek ve gün içine birkaç sebze meyve sığdırarak bile günlük lif ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

5)PROTEİNİ İHMAL ETMEYİN

Kilo vermeye çalışırken dengeli bir diyet yaptığımızdan emin olmalıyız. Bu nedenle en az iki öğünümüzün yeterli miktarda protein içermesi gerekmektedir. Yumurta, beyaz et ve balık sizin için zengin protein kaynaklarıdır. Vejeteryanlar için ise fasulye ve kuşkonmaz gibi protein içeren gıdalar tavsiye edilir. Bu konuda daha fazla bilgi için vejeteryanlar için protein içeren gıdalar listesine bakabilirsiniz.  Protein sadece antrenmanlarda kendinizi iyi hissetmenizi sağlamaz aynı zamanda saç ve tırnak güzelliğine de katkıda bulunur. Günlük ihtiyacınız olan protein miktarını öğrenmek için online protein hesabını ( http://www.shapefit.com/calculators/daily-protein-intake-calculator.html ) kullanabilirsiniz.  

6)HIZLI KİLO VERMEK İÇİN BEYAZ EKMEKTEN KAÇININ  

Kilo vermek için ekmekten bir süreliğine uzak durmanız en iyisidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise beyaz ekmek yerine kepek ekmek yada tam tahıllı ekmek tercih edilmelidir. Esmer ekmek beyaz ekmeğe oranla daha çok lif içerir, sindirimi kolaydır ve daha az kalorilidir.  

7)BOL BOL SALATA TÜKETİN

Öğünlerinizde mümkün olduğu kadar salata tüketin. Salatalarını zenginleştirmek için çeşitli soslar kullanabilirsiniz. Her akşama bir sos deneyin. Zeytin yağ ve sirkede kullanın. Salata yemeniz sindirim sisteminize katkıda bulunacaktır. Böylece çok daha kolay kilo vereceksiniz.

8)BOL SU İÇİN

HIZLI KİLO VERMEK İÇİN 25 ÖNERİ

Hızlı kilo vermek için su içmeyi asla ve asla ihmal etmemlisiniz. Aksine kilo vermek istiyorsanız günde en az 3 litre su diyorum. Hem sizi daha tok tutar hemde vücuda çok faydalı. Sindirim sistemine de katkısı büyük.

9.YÜRÜYÜŞ YAPIN

Hızlı kilo vermek için mutlaka günde en az 40 dakika yürüyün. Yürüyüş hem kilo kaybetmenizi sağlayacak hem de ruh halinize iyi gelecektir. Benim ne zaman canım sıkılsa kalkar yürüyüşe giderim. Terapi gibi ;)

Dünyanın en büyük ve en hızlı tünel kazan istiridyesi deniz tarağı : geoduck ...

Galeriler

1 Haftada 2 Kilo Verin ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

1 yılda 75 kilo verdi ...

Galeriler

1 yılda 114 kilo verdi ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

Ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı? ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (4)

Pharmd866
Very nice site
5 Mart 2014 Çarşamba 19:18
Pharmd873
Hello aededdd interesting aededdd site Im really like it Very, very aededdd good
5 Mart 2014 Çarşamba 19:17
Pharma262
Very nice site
5 Mart 2014 Çarşamba 19:17
Pharmg313
Hello feedecc interesting feedecc site Im really like it Very, very feedecc good
5 Mart 2014 Çarşamba 19:16

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook