EN FAZLA KALORİ YAKTIRAN 7 SPOR ÇEŞİDİ

2 gün önce
EN FAZLA KALORİ YAKTIRAN 7 SPOR ÇEŞİDİ ...

 

Hızlı kilo vermek için ilk akla gelenlerden biri de daha fazla kalori yaktıran egzersizlerdir.  Şüphesiz ki diyetle birlikte spor da hızlı kilo vermek konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Ben kendimden örnek vericek olursam spor yapmazsam asla kilo veremiyorum. Ağır diyetler bana göre değil. Siz de sağlıklı kilo vermek istiyorsanız sporu hayatınızdan eksik etmeyin. Gelelim en çok kalori yaktıran sporlara :)

1.BİSİKLET

Daha fazla kalori yakmak için mutlaka kardiyo çalışması yapmalısınız. Bisiklete binmek size mükemmel bir kardiyo sağladığı gibi eğlenceli vakit geçirmenize de sebep olur. İster spor salonlarında ister ormanda bisiklete binmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bisiklet bir saatin sonunda tam tamına 1000 kalori yakmanızı sağlar. Buda bir kadında aşağı yukarı 160 gr demek. Gözünüze küçük gelmesin hanımlar inanın hızlı ve sağlıklı kilo vermek adına büyük başarı :) Erkeklerde de durum kadınlardan farklı değil bir saatin sonunda onlarda binin üstünde kalori yakmış olurlar. O zaman napıyoruz kulaklıkları takıyoruz, son ses müziği açıyoruz ve başlıyoruz çevirmeye :)

2.İP ATLAMA

İnanın bana ip atlamak bir çocuk oyunu olmaktan çok daha fazlasını hakediyor. Daha fazla kalori yaktıran sporlar arasında üst sıralarda yer alan bu egzersiz hem kolay hem bütçe dostu. Yaklaşık 5 TL harcayarak bir saatin sonunda 750 kalori yakmanızı sağlayan bu egzersiz sizi en kısa zamanda bikini sezonuna hazırlar. Siz de hızlı kilo vermek ve kısa zamanda forma girmek istiyorsanız ip atlamayı mutlaka deneyin. Çocuklarla vakit geçirememekten şikayetçi hanımlar işte size oyun :)

3.AEROBİK

Kalori yakmak için favori olan bir diğer sporda şüphesiz aerobik. Hem eğlenceli hem de ulaşılması zor olmayan bu spor sayesinde harika bir popoya, selülitsiz bacaklara sahip olabilirsiniz. Müzik eşliğinde yaparak bu sporu müthiş bir eğlence haline dönüştürebilirsiniz. Bir saat aerobik sonunda yaklaşık 680 kalori yakmış olursunuz hanımlar. Hiç azınsanıcak bir rakam değil :)

4.YÜZME

İşte benim daha fazla kalori yakmak için favori sporuma geldik. Yüzmekten keyif almayan var mı aranızda çok merak ediyorum. Sanırım yoktur. Bir saatin sonunda tam olarak 850 kalori yakmanıza sebep olan bu harika spor sayesinde sıkı bir vücuda kavuşmanız mümkün. Hem hızlı kilo vermenize hem de sıkılaşmanıza yardımcı olduğu için yüzmeyi hayatınızdan eksik etmeyin. Özellikle plajlarda seksi bir görünüm isteyen hanımlara sesleniyorum güneşlendikten sonra en az 1 saat yüzün :)

5.ELİPTİK BİSİKLET

Eliptik bisiklet koşu bandına oranla %11 oranında daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bir saat çalışmanın sonucundan topalm 600 kalori yakmış olursunuz. Bunun yanısıra sadece bacakları değil kolları ve bütün vücudu çalıştırdığı için ilk tercihiniz olsun derim. Fiyatları da oldukça uygun. Benim odamda bir tane var sıkıldıkça ve tv izlerken uyguluyorum :) Bir taşla iki kuş ;)

6.ZUMBA

Günümüzde spor salonlarında gittikçe yaygınlaşan zumba, kalori yakmak için harika bir spor.  Saatte 500-700 kalori arasında yakmanızı sağlar. Hem eğlenceli hem de kilo vermek için çok etkilidir. Sadece yağları hızlı bir biçimde yakmakla kalmaz aynı zamanda size daha sıkı bir vücut sunar. Zumba sayesinde hem dans edin hem formda kalın ;)

7.SU AEROBİĞİ

Terlemekten nefret edenler için bir önerim daha var. Su aerobiği yaparak hem eğlenebilir hem de kilo vermek için yapmanız gereken rutin egzersizi tamamlamış olursunuz. Bir saat yüzme size ağır geliyorsa özellikle su aerobiğini tercih edin. Bu size saatte 400 kalori yaktırır. Bütün aerobik hareketlerini su içinde yapmak size çok daha fazla kalori harcatır. Hamile bayanlar içinde tavsiye edilen bir spordur.

Siz de daha fazla kalori yakmak ve daha hızlı kilo vermek için yaptıklarınızı yazın. Yaz geldi hanımlar hadi hep beraber plajlarda boy göstermeye :)

"Çok fazla seks yapmış gibi yürüyün!" ...

Galeriler

100'den Fazla Hastalığa İyi Geliyor ...

Galeriler

60 SANİYEDE DAHA FAZLA KAS ...

Galeriler

Alkolü fazla kaçıran ünlüler ...

Galeriler

Alkolü Fazla Kaçırınca ...

Galeriler

10 dakikada 100 kalori yakmanın yolları ...

Galeriler

100 kalori eksilin ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın sıra dışı yöntemleri ...

Galeriler

1000 KALORİ YAK ...

Galeriler

Ailece oynayabileceğiniz kalori yaktıran oyunlar ...

Galeriler

Dr. Yasemin Bradley'den kilo verdiren ve yağ yaktıran doğal gıdalar ...

Galeriler

En Çok Kalori Yaktıran 10 Egzersiz ...

Galeriler

Fazla yağları yaktıran diyet ...

Galeriler

Kalori hesabı yerine yağ yaktıran diyet ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook