DÜZ BİR KARIN İÇİN EN İYİ 8 GIDA DEĞİŞİMİ

2 gün önce
DÜZ BİR KARIN İÇİN EN İYİ 8 GIDA DEĞİŞİMİ ...

DÜZ BİR KARIN İÇİN EN İYİ 8 GIDA

Bikini sezonu yaklaştıkça hepimiz tutuştuk. Bütün hanımlar bikinisini giyip dümdüz karnıyla plajlarda göz kamaştırmak ister. Vaktimiz kısıtlı ama korkmayın geç kalmış sayılmazsınız. Düz bir karın için egzersiz şart hanımlar ama ben bunun yanında sizlere yenilmesi gereken gıdalar hakkında bilgi vereceğim. İşte düz bir karın için 8 gıda...

1.BEYAZ EKMEK YERİNE SİYAH EKMEK

Beyaz ekmek yerine esmer ekmek yemek düz bir karına sahip olmak için çok sağlıklı olacaktır. Kalorileri arasında çok fazla bir fark olmamasına rağmen kepek ekmeğin sindirimi beyaz ekmeğe göre çok daha kolaydır.

2.SODA YERİNE SU

Soda, kola, fanta gibi gazlı içeceklerin kalorisi birçok yemekle eşdeğerdir. Bir porsiyon yemek yerine bir bardak soda içtiğinizi düşünürsek, vücudumuz için hiç de sağlıklı bir iş yapmıyoruz demektir. Diyet ürünleri tercih edenlerdenseniz bunların içine konulan tatlandırıcıların kansere neden olabileceğini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Bunlar yerine sadece su tercih ederseniz düz bir karına sahip olmak sizin için hayal olmaktan çıkar.

3.PİZZA YERİNE SALATA

Düz bir karın için en iyi gıdalardan biri de salatalardır. Salata derken içinde bol peynir, bol sos bulunan salatalardan bahsetmiyorum, mümkün olduğunda sade ve yeşilliği bol olan salatalardan söz ediyorum. Dışarı çıktığınızda pizza söyleyeceğinize sade bir salata söyleyin. Uzun uzun menüye bakmayın kararınızı verin ve hemen garsonu çağırın.

4.FAST FOOD YERİNE YALIN PROTEİN

Aşırı yağlı ve kalorili gıdalar yerine sade ve yağsız etleri tercih etmelisiniz. Izgara tavuk göğüs, bir porsiyon somon bunlara örnek olabilir. Yağsız ve lezzetli  bu gıdalar düz bir karın için yağlı bir hamburgerden çok daha iyi bir seçim olacaktır.

5.TATLI YERİNE TAZE MEYVE

Tatlıya dayanamam benim zayıf noktam bu diyenlere sesleniyorum hanımlar. Ağır şerbetli veya kalori deposu çikolatalı tatlılar yerine mevsim meyvelerini tercih edin. Çilek, kiraz, büyük boy elma, ananas bunlara birkaç örnek olabilir. Düz bir karın için seçilecek daha iyi bir tatlı olamazdı.

6.CİPS YERİNE YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER

5 yıl öncesine kadar cipskolik biri olarak şunu söyleyebilirim ki cipsten vazgeçmek sandığınız kadar zor değil. Cips yerine koca bir tabağa yeşil yapraklı sebzelerden doldurun ve gün içinde onları tüketin. Bu düz bir karın için mükemmel çözü olacaktır. Eğer yok ben cipssiz veya kızartmasız yapamıyorum diyorsanız patatesi yağda kızartmak yerine ince ince doğrayıp fırınlayın. Kötünün iyisi bu olsa gerek :)

7.BEYAZ YERİNE SİYAH

Tahıl kutunuzda ki malzemeleri baştan aşağı gözden geçirin. Hepsinin birer kalori deposu olduğunu göreceksiniz. Bu gidişata dur demek ve daha sağlıklı bir yaşam için şekeri esmer şekerle, unu esmer unla, makarnayı lifli makarnayla, pirinci esmer pirinçle değiştirin. Görün bakın karnınız nasıl da dümdüz olacak.

8.YAĞLI ÇEREZLER YERİNE KURU MEYVELER

Düz bir karın için yağlı ve bol kalorili çerezler yerine kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incir gibi kuru meyveleri tercih etmelisiniz. Hatta günümüzde kuruyemişçilerde kurutulmuş birçok meyve çeşidi bulmanız mümkün. Muz, kivi,çilek gibi birçok meyvenin kuru hali de en az tazsesi kadar lezzetli. Mutlaka deneyin.

Umarım yukarıda yemeniz ve yememeniz gereken gıdaların takasını beğenmişsinizdir. Bu ufak değişikliklerle düz bir karın artık hepinizin hakkı. İsteyin ve alın.

Dümdüz bir karın için yapılması gerekenler ve egze ...

Galeriler

35 yaş sonrası kadınlar için 6 süper gıda ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook