DUKAN DİYETİNE BAŞLAMAYI DÜŞÜNENLERE

2 gün önce
DUKAN DİYETİNE BAŞLAMAYI DÜŞÜNENLERE ...

Dukan diyetini yapmış, diyeti yapan kişileri de yakından izlemiş biri olarak DUKAN DİYETİ ile ilgili görüşlerimi bildirmek istiyorum.

Ben hamile olduğumu öğrenmem ile diyeti seyir evresinde 8 kilo vermişken bıraktım. Sadece protein yemek beni her ne kadar daraltsa da güzel kilo verdim 1,5 ayda.. Diyeti eşimle birlikte yaptık bu da ayrı bir güzellikti sadece benim diyet yapıyor olmam beni oldukça zorlardı. En basiti hem kendime hem eşime ayrı yemek yapacaktım :) İyisi mi eğer bir diyet yapılacaksa evde yaşayan çocuklar hariç herkes başlamalı :)

Öncelikle kesinlikle etçi biri olmalısınız. Bu çok çok önemli. Çünkü yağsız olan, yağda pişmeyen et, balık veya tavuk yiyeceksiniz. İlk günlerde bu durum rahatsız etmese de sonra sonra çok can sıkacaktır. Eti sevdiğini sanan ben diyette etten illallah ettim! Ve hala iştahla yiyemiyorum.

Diyetin en güzel tarafı her şeyi SINIRSIZ YİYOR OLMAK.

İkinci olarak bir kitap temin edip özellikle diyetin ilk alışma evrelerinde hep yanınızda taşımalısınız ve sadece kitaba bağlı kalmalısınız. Kulaktan dolma bilgilerle lütfen diyete başlamayın. 

Diyet 4 evreden oluşuyor;

1. Adım: Atak Evresi

Sadece proteinle besleneceğiniz bir dönem ve bu dönemin ne kadar süreceğiyse vermek istediğiniz kilo ile doğru orantılı(2-7 gün arası). 

2.Adım: Seyir Evresi

Nihayet sebze ekleniyor. Lakin kurallarla. Sadece kitapta belirtilen sebzeler yenilebiliyor, tabii sınırla. Sınırlama da şu ki; örneğin 5 gün saf  protein yiyip 5 gün protein ve sebzeyi birlikte yiyebilirsiniz veyahut 1 gün saf protein 1 gün protein ve sebze. Bu seçimi de sizlere bırakıyor Dr. Pierre Dukan. Bu evre vermek istediğiniz kiloya varana kadar devam edecek.

3.Adım:Güçlendirme Evresi

Meyve, ekmek, peynir ve nişastalı yiyecekleri de programınıza ekletiyor lakin yine sınırla. Bu evrenin en güzel tarafı haftada 2 kere kendinizi ödüllendirmenize izin veriyor. Bu evrenin süresini de verdiğiniz her kilo için 10 gün diyet yaparak yine siz belirliyorsunuz.

4.Adım:Koruma Evresi

Bu oldukça zor geliyor insana :) Bir ömür boyunca her perşembe şu  3 kuralı yapmanızı istiyor Dukan:

  • 3 çorba kaşığı yulaf kepeği yemek
  • Asansör kullanmayıp merdiven kullanmak
  • Sadece PROTEİN yemek

Hiçbir yan etkisini görmedim sadece ilk 3 gün vücunuzda ani bi değişim olduğu için halsizlik olabilir. Sonrasında her şey normale dönüyor. Diyetten taviz vermemek adına her yere elimde kaplarla yemeğimle gittim. Dukan kitabında: "koca bir balona iğne batırmaktır ufak bir kaçamak" diyor. Buna mahal vermemek adına çook davetlere katıldım leziz sofralar gördüm fakat katiyen taviz vermedim :) 

Herkese bol şans!

Dr. Öz'den adım adım Dukan diyeti ...

Galeriler

Dukan diyeti hakkında her şey ...

Galeriler

Dukan diyeti nasıl yapılır? ...

Galeriler

Dukan diyeti örnek menüleri ...

Galeriler

Dukan diyetinin yaratıcısı Pierre Dukan, CafeRuj'a konuştu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 4 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook