BASENLERDEN KİLO VERMENİN 10 ETKİLİ YOLU

2 gün önce
BASENLERDEN KİLO VERMENİN 10 ETKİLİ YOLU ...

Maalesef Türk kadının en büyük dertlerinden biri basenlerinin olması. İlk zamanlar basen ne demek anlamazdım sonra yavaş yavaş anneme ve etrafımdakilere dikkat ede ede bacakların üst kısmında iki yanda oluşan çıkıntılar olduğunu fark ettim. Bende çok zayıf sayılmam ama basenlerim yok bunu nasıl yaptığımı sizler için anlatacağım. 

Basenlerden kurtulmak için..

1.YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş yapmadan olmaz kesinlikle olmaz ! Bacakların kan dolaşımını hızlandırmadan basenlerinizi eriteceğinizi aklınızdan bile geçirmeyin. Her gün en az 40 dakika yürüyün.

2.KALÇA BASEN HAREKETLERİ

Pilates yaptığımı daha öncede söylemiştim. Pilateste tamda bu basenlere iğne gibi batan bir egzersiz var. Önce pilates lastiğini bağlıyoruz ve dizlerimize geçiriyoruz sonra dizlerimizi kırıp yan yatıyoruz. Bacaklardan biri sabitken diğerini kalçayı sıkarak açıyoruz. Lastiği geriyoruz ve asla tamamen bırakmıyoruz, ufak ufak hareketlerle devam ediyoruz. Nasıl yandığını tahmin bile edemezsiniz.

3.SAĞLIKLI BESLENME

Sağlıklı beslenme herşey için olduğu gibi basenleri eritmek için de şart hanımlar. Ben ne kadar sağlıklı besleniyorum bunun garantisini veremem ama şöyle söylemeliyim eğer basenli bir vücut yapınız var ve aldığınız her kiloyu basenlere, kalçaya alıyorsanız sağlıklı beslenmek zorundasınız.

4.YÜZME

Yine bacaklar için harika bir spor olan yüzmeyi tavsiye edeceğim. Yüzdüğüm dönemlerde kilo veremesem bile selülitim kalmadı. Yüzmeyi bırakınca yavaş yavaş belirmeye başlıyor bu nedenle istikrar şart.

5.SU

Bacakların kan dolaşımını hızlandırmak ve bu sayede daha şekilli bacaklara kavuşmak için bol su içmek şart. Asla ama asla ihmal etmemeniz gerekn bir husus aman dikkat.

6.ŞEKERSİZ HAYAT

Hangimiz tatlı olmadan durabiliriz bunu gerçekten merak ediyorum :) Ama bu şeker bize çok zararlı iki iki daha dört. Tatlıyı tamamen kesin demiyorum ama en azından çayı şekersiz için. Ben geçen hafta kahveyide şekersiz içmeye başladım inanın alışılmayacak birşey değil.

7.SPİNNİNG

Bisikletin üzerinde toplu olarak yapılan bu spor gerçekten tam bir bacak yağı düşmanı. Hem müzik eşliğinde deli gibi pedal çevirmek çok eğlenceli. Deneyin ;)

8.İSTİKRAR

Az önce bahsettiğim gibi bu yaptıklarınızı istikrarsız yaptığınızda basenler 2 gr erir 5 gr geri alır. Hayat tarzına dönüştürmek çok önemli.

9.KIYAFETLER

Sürekli basenlerinizi gizleyen kıyafetler almaktan vazgeçin. Bu sizi onlarla yaşamaya alıştıracak ve kurtulmak için çok şey yapmamanıza sebep olacak. Bırakın gözünüze batsın ve daha çok çaba harcayın.

10.İNANÇ

Ve geldik işin sırrına :) Secret Secret Secret :) Başarabileceğinize inanın. Karamsarlığa düşmeyin. İnanın hepiniz harika düzgün bacaklara sahip olacaksınız.

1 Haftada 2 Kilo Verin ...

Galeriler

1 haftada 3 kilo vermek hayal değil! ...

Galeriler

1 yılda 75 kilo verdi ...

Galeriler

1 yılda 114 kilo verdi ...

Galeriler

3 ayda 20 kilo veren Jung Da Yeon'un inanılmaz değişimi ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

“Seni seviyorum” demenin 20 değişik yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

Erkeği kendine bağlamanın 15 yolu ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook